DZIECI A ROZWÓD

W obecnym czasie detektyw oraz biuro detektywistyczne kojarzone jest nierozerwalnie ze sprawami rozwodowymi. Do usług w tym zakresie zaliczamy takie elementy jak zbieranie dokumentacji, potwierdzającej zdradę współmałżonka oraz potwierdzenie stanu majątkowego, na podstawie czego można ubiegać się o zasiłek alimentacyjny. Tak właśnie kojarzony jest detektyw.

Agencja Detektywistyczna MG mając na uwadze dobro klienta nawiązała stałą współpracę ze specjalistami, którzy są niezbędni przy sprawach rozwodowych, jednakże do tej pory nie współpracowali z detektywami. Detektyw Marek Gzik jako jeden z pierwszych rozpoczął stałą współpracę z psychologami oraz prawnikami, aby zapewnić klientom kompleksową pomoc.

Taką kooperację od roku 2010 nawiązaliśmy z twórcami spektaklu "Mężczyźni są z Marsa, Kobiety z Wenus"; psychologiem Joanną Sajko oraz coach, trener Grzegorzem Kordkiem.

Jak wiemy, rozwód jest jednym z najbardziej stresujących i bolesnych przeżyć w życiu dorosłego człowieka, natomiast jeszcze mocniej dotyka dzieci, które najczęściej muszę wybierać pomiędzy mamą a tatą, nie rozumiejąc tak naprawdę w jakiej są sytuacji. Właśnie na ten temat mogą Państwo przeczytać artykuł, napisany przez Joannę Sajko.Jak wspierać dziecko? - wskazówki dla rodziców

Normalną rzeczą jest to, że jako rodzic odczuwasz niepewność czy jesteś w stanie zapewnić dziecku odpowiednie w tej sytuacji wsparcie. I choć jest to nieznane i obce "terytorium", możesz skutecznie przeprowadzić przez nie swoje dziecko, tak by mimo trudnego dla niego czasu zawsze czuło się kochane, pewne siebie i silne.

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić by pomóc dziecku przejść przez to traumatyczne dla niego wydarzenie. Okazywana cierpliwość, wsparcie i uważne wysłuchiwanie wyraźnie zmniejszy odczuwane przez nie napięcie. Trzymanie się ścisłych, rutynowych codziennych czynności pokazuje dziecku, że może ono liczyć na ciebie i twoją opiekę w każdej sytuacji. Właściwa relacja z drugim rodzicem zaoszczędza dziecku stresu jakiego mogłoby doświadczyć patrząc na kłócących się mamę i tatę w momencie gdy potrzebuje obecności ich obojga. Stawiając dobro dziecko na pierwszym miejscu nie zniwelujesz, ale znacznie obniżysz poziom odczuwanego przez nie bólu.Czego potrzebuję od mamy i taty? Potrzeby dziecka:

Nadal potrzebuję obydwojga rodziców. Piszcie listy, dzwońcie, pytajcie o moje sprawy. Gdy nie angażujecie się w moje życie czuję się nieważny i niekochany.
Proszę, przestańcie ze sobą walczyć i dogadajcie się ze sobą. Spróbujcie zgadzać się w sprawach dotyczących mnie. Kiedy walczycie o mnie czuję, że zrobiłem/am coś złego.
Kocham was oboje i chcę miło spędzać czas z każdym z was. Wspierajcie mnie. Wasza zazdrość o mnie lub wzajemna złość wymusza na mnie opowiedzenie się po którejś ze stron, tak jakbym kochał/a jedno z was bardziej, jest to dla mnie bardzo bolesne.
Proszę porozumiewajcie się bezpośrednio między sobą, żebym nie musiał/a pośredniczyć między wami.
Mów tylko miłe i pozytywne rzeczy o mojej mamie/tacie, lub nie mów nic. Kiedy mówisz coś niemiłego na jej/jego temat, czuję, że chcesz bym wziął/wzięła twoją stronę.
Pamiętajcie, że oboje jesteście częścią mojego życia. Potrzebuję każdego z was: gdy mam problemy, gdy chcę się dowiedzieć co jest ważne.

Jak na nowo ustabilizować i uporządkować własne życie?

Elastyczne reagowanie, to warta do nabycia umiejętność, jednak przystosowanie się do tak wielu zmian na raz, jakie niesie za sobą rozwód, może okazać się dla dziecka bardzo trudne. Stabilizacja i uporządkowany plan dnia pomogą mu się do nich przyzwyczaić.

Nie oznacza to rygorystycznego przestrzegania czy też wykonywania przez mamę i tatę identycznych czynności. Jednakże pewna doza rutyny i powtarzalności da twojemu dziecku poczucie stabilności i spokoju.Komfortowa rutyna

Dzieci w każdym wieku potrzebują stałych, uporządkowanych zachowań. Dotyczy to również czasu spania, przebiegu dnia czy tygodnia. Maluch powinien mieć plan dnia, który będzie mu dawał poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Ważne jest zapewnienie dotychczasowego rytmu życia. Rutynowe, następujące po sobie czynności, typu obiad, lekcje, kąpiel, uspokajają myśli dziecka.

Jak odpowiednio zadbać o siebie?

Instrukcja bezpieczeństwa w czasie podróży samolotem nakazuje rodzicowi nałożenie maski tlenowej najpierw sobie, a dopiero potem dziecku. Co należy zatem zapamiętać? - Najpierw zadbaj o siebie, byś mógł odpowiednio zadbać o swoje dziecko.Odbudowa własnego życia

Twój spokój i emocjonalne wsparcie ułatwi dziecku przystosowanie się do nowej sytuacji. Dbając o siebie, o swoje dobre samopoczucie , zdrowie i wygląd pomagasz sobie, a przez to swojemu dziecku.Zdrowy tryb życia. Ćwiczenia pozwalają zneutralizować stres i zmniejszyć poczucie frustracji - nieodłącznych towarzyszy rozwodu. I chociaż być może brakuje ci motywacji do przyrządzania zdrowych posiłków dla jednej osoby, to właściwa dieta sprawi, że będziesz czuł/a się lepiej, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Zrezygnuj więc z fastfoodów, bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch.
Spotykaj się z przyjaciółmi. Być może wolałbyś/abyś zaszyć się gdzieś i nie spotykać się z rodziną ani przyjaciółmi by nie odpowiadać na pytania na temat rozwodu. Jedno jest pewne - musisz skupić się na czymś innym. Poproś znajomych by nie poruszali przy tobie tego tematu; na pewno zrozumieją.
Zacznij pisać dziennik. Przelanie swoich uczuć, myśli, nastrojów na papier pomoże ci uwolnić się od smutku, gniewu i odczuwanego napięcia. Z biegiem czasu patrząc wstecz i przekonasz się jak wiele już osiągnąłeś/aś.

Wsparcie

Każdy rozwód, separacja czy też rozstanie to skomplikowana i rodząca stres sytuacja - bez odpowiedniego wsparcia z zewnątrz może mieć zgubny i negatywny wpływ na dalsze życie jeszcze do niedawna kochających się osób.


Zwróć się do przyjaciół. Rozmawiaj z przyjaciółmi bądź grupą wsparcia na temat przepełniających cię uczuć, jakiekolwiek by one nie były, dzięki czemu unikniesz obciążania nimi dzieci.
Nie przelewaj swoich negatywnych odczuć na dziecko. Nie wtajemniczaj ani nie omawiaj swoich planów rozwodowych z dzieckiem, tak jakbyś rozmawiał/a z przyjacielem. Dzieci nie mogą dostawać informacji, które będą je obciążały.
Myśl pozytywnie. Na ile to możliwe staraj się podchodzić do życia z humorem, wnosić radość również w życie dzieci. Odpowiednia dawka dobrego humoru łagodzi stres i wszelkie napięcia związane z tą nową i trudną dla wszystkich stron sytuacją.
Skontaktuj się z terapeutą lub psychologiem. Gniew, strach, żal, wstyd, poczucie winy - uczucia te uderzają w tym czasie ze zdwojoną siłą; często potrzebna jest fachowa pomoc specjalisty, by sobie z nimi poradzić.
Sprawy rozwodowe | Wykrywanie podsłuchów | Detektywi | Pomoc prawna | Kontrola pracowników | Informacje o osobie | Poland detective | Pozycjonowanie NORIL

Detektyw - MG Marek Gzik | 92-631 Łódź Włodarska 6 | tel. kom. +48 0-501-472-649 | skype: detektyw-mg | e-mail: biuro@detektyw-mg.pl