Czym się kierować przy wyborze detektywa ?

Detektyw - osoba zajmująca się tą profesją jest kojarzona na wiele sposobów. Niekiedy jest to postać Sherlocka Holmsa przebrana w płaszcz, z fajką w ręku, innym razem jest to anonimowy człowiek rozwiązujący zagadki kryminalne. W rzeczywistości, najczęstszymi usługami wykonywanymi przez detektywa są: zbieranie dowodów zdrady, poszukiwanie osób, kontrola pracowników oraz śledzenie.


Jednakże w każdym przypadku decyzja o wynajęciu detektywa jest bardzo trudna. Obecnie w Polsce jest ok. 500 osób posiadających licencję detektywistyczną, jednakże czym tak naprawdę kierować się przy wyborze detektywa?


Detektyw to przede wszystkim śledczy .

Większość osób zajmujących się działalnością detektywistyczną wyróżnia się przeszłością w organach ścigania tj. Policja, Centralne Biuro Śledcze, czy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Ich doświadczenie jest niezaprzeczalnie ważne. Warto jednak sprawdzić ,ile dana osoba pracowała w strukturach MSW i jaki posiadała stopień oraz stanowisko służbowe.


Detektyw - psycholog

Ze względu na fakt, iż w wielu przypadkach detektyw ma kontakt z osobami, które przeżywają ogromny stres a czasami nawet tragedię rodzinną ( rozwód , porwanie , zaginięcie bliskiej osoby ), powinien on mieć podstawową wiedzę z dziedziny psychologii. Jednakże warto pamiętać o tym, iż osoba posiadająca jedynie podstawową wiedzę z danej dziedziny, nie będzie mogła pomóc w wielu przypadkach, dlatego też warto upewnić się, czy detektyw zapewnia profesjonalną pomoc psychologiczną.


Detektyw - prawnik

Jako, że osoby zgłaszające się do detektywa w wielu przypadkach mają problemy prawne ( sprawy rozwodowe , podział majątku ), profesjonalny i rzetelny detektyw powinien posiadać ugruntowaną wiedzę prawną lub, co jest oczywiście lepszym rozwiązaniem, współpracować z rzetelną Kancelarią Prawną.


Czy detektyw musi mieć licencję?

Wiele osób decyduje się na wynajęcie "pseudo- detektyw", który nie posiada licencji, kierując się niższą ceną. Niestety, tak jak w wielu przypadkach, w usługach detektywistycznych jakość oznacza wyższą cenę. Najważniejszym pytaniem przy wielu sprawach jest, czy detektyw może zeznawać w sądzie jako świadek - osoba bez licencji detektywa nie może przeprowadzać żadnych działa detektywistycznych, w związku z czym nie może zeznawać przed sądem. Dodatkowo, licencja jest dowodem na to, iż detektyw posiada wymaganą wiedzę, która jest niezbędna przy realizacji zleceń.


Czy kierować się rekomendacjami na stronach?

Czy klienci detektywów są chętni, aby ujawniać, iż korzystali z ich usług? Jak wiele osób zgadza się, aby ujawnić swoje dane ( które przecież są niezbędne do weryfikacji rekomendacji ) przy okazji wystawiania opinii danemu detektywowi? Warto się nad tym zastanowić. Co więcej, usługi detektywistyczne powinny charakteryzować się dyskrecją - jak detektyw może zapewnić dyskrecję skoro jego poprzedni klient jest wykazany na stronie internetowej? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się spotkanie z detektywem i samodzielna ocena, czy dana osoba wydaje się rzetelna, czy nie. Dodatkowym atutem jest fakt, że dany detektyw współpracuje z międzynarodowymi organizacjami.


Sprawy rozwodowe | Wykrywanie podsłuchów | Detektywi | Pomoc prawna | Kontrola pracowników | Informacje o osobie | Poland detective | Pozycjonowanie NORIL

Detektyw - MG Marek Gzik | 92-631 Łódź Włodarska 6 | tel. kom. +48 0-501-472-649 | skype: detektyw-mg | e-mail: biuro@detektyw-mg.pl